top of page
​Beata Pajest

tyszanka, z wykształcenia pedagog społeczno-opiekuńczy, absolwentka podyplomowych studiów etnomuzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestniczy w licznych kursach śpiewu prowadzonych przez znakomitych pedagogów, wykonawców muzyki  folkowej i tradycyjnej.  Prowadziła grupę śpiewu archaicznego przy Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek.

Sylwia Kasperczyk

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach -kierunek projektowanie graficzne i grafika warsztatowa Uniwersytet Śląski Filia w Cieszynie kierunek edukacja artystyczna.Uczestniczka licznych warsztatów pieśni Śpiewa archaiczne pieśni obrzędowe. Występuje z zespołem Kuczeryki z Chorzowa ,wykonującym polskie, ukraińskie, bałkańskie i inne słowiańskie pieśni. Prowadziła śpiewy i tańce dla dzieci. Członkini zespołu śpiewaczego do spektaklu Grzybowszczyzna- region pogranicza polsko -białoruskiego. 

Sylwia Bąba

mieszka w Chełmku. Ukończyła Edukację Techniczno- Informatyczną na Uniwersytecie Śląskim, oraz ogrodnictwo na Uniwersytecie  Rolniczym w Krakowie. Prowadzi własną firmę.  Od dziecka kształcona wraz z siostrą Lilianą Sikorą w szkole muzycznej. W domu panowała atmosfera umiłowania pieśni i muzyki, stąd siostry niosą tę tradycję dalej w świat. Do wspólnego śpiewu pieśni śląskich wciągnęła ją siostra Lila. 

Iwona Karcz

Miłośniczka pieśni tradycyjnych z różnych zakątków świata. Śpiewa w zespołach Żmij oraz Czikawes. Mitologia słowiańska, pieśni tradycyjne (podlaskie, śląskie), muzyka żydowska oraz poezja to najważniejsze inspiracje, które wpłynęły na obecny kształt jej muzycznej twórczości. Uwielbia zabawę dźwiękami i improwizacyjną interakcję z muzykami o podobnej wrażliwości. Nie ogranicza się do jednego stylu, lecz nieustannie poszukuje i eksperymentuje. 

WTE I NAZOD

© 2019 BY WTE I NAZOD.

  • Facebook Classic
  • YouTube Classic
bottom of page